Kajaki Kaszuby i przygotowanie do nich

kajaki Kaszuby

Przygotowanie do spływu kajakiem

Spływy kajakowe dla firm, a także dla klientów indywidualnych, cieszą się niesłabnącą popularnością. W szczególności teraz, kiedy społeczeństwo tak długo było zamknięte w domach. Obecnie życie na nowo odżywa, a ludzie łakną kontaktu z naturą. Również firmy oferujące uchwyty do przewodów elektrycznych i wiele innych produktów, chętnie organizują spotkania integracyjne. Kajaki Kaszuby to umożliwiają. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby do spływu przygotować się w porządny sposób. O czym nie można zapomnieć podczas takiej fascynującej i emocjonującej przygody?

Jest mokro!

Kaszuby spływy kajakowe zawsze powinny kojarzyć się z wodą. Co to dokładnie oznacza? Na taką wyprawę nie można ubierać się jak na wybieg modowy. Takie ubrania należy pozostawić na inne okazje. Udając się na kajak, zawsze należy mieć na sobie strój kąpielowy oraz szybko schnącą odzież. Taką, która będzie w stanie szybko wyschnąć pod wpływem działania promieni słonecznych. Po co więc strój? Ponieważ zdecydowana większość osób stwierdza po drodze, że jednak wygodniej jest w samym stroju, który nie krępuje ruchów. Panie powinny pomyśleć o wygodnym modelu sportowym, a nie o typowym bikini, jakie dedykowane jest na plażę. Panom wystarczą szorty kąpielowe.

Udając się na spływy Wdą, należy również mieć przy sobie, oraz już na sobie, krem z wysokim filtrem, a także nakrycie głowy. W szczególności, jeżeli chodzi o najmłodszych uczestników wyprawy, aby móc uniknąć poparzenia i udaru słonecznego.

Czego nie można pominąć wybierając się na kajaki Kaszuby?

Zawsze należy również zadbać o swoje rzeczy, których w kajaku nie będzie brakować. Wiele osób zabiera dokumenty, portfel, a już na pewno smartfona, aby móc wykonać sobie zdjęcia po drodze. Należy jednak pamiętać, aby wszystko trzymać w wodoszczelnym worku. Jeżeli smartfon lub klucze wpadną do jeziora, podczas wywrotki, będzie można już na zawsze się z nimi pożegnać. Odpowiednie przygotowanie do takiej wyprawy sprawi, że spływ kajakowy Lipusz będzie wspominany z wielką radością. O czym trzeba jeszcze pamiętać? Aby na tą wodną wyprawę nie brać ze sobą wielkiej ilości rzeczy.

Kajaki Kaszuby i przygotowanie do nich
Przewiń na górę