Kajaki Lipusz czyli propozycja na aktywne wakacje

kajaki Lipusz

Lipusz oferuje więcej niż tylko kajaki Lipusz

Nie ulega wątpliwości, że zbliżamy się coraz bardziej do wakacji. Prawdopodobnie wiele osób zastanawia się nad aktywnym wypoczynkiem. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się kajaki na Kaszubach. Należy sądzić, że Kaszuby to idealne miejsce do tego typu odpoczynku. Według badań to właśnie w kierunku województwa pomorskiego kierują się osoby których pasją są spływy kajakowe Wda. Nasuwa się tym samym pytanie, do której konkretnie miejscowości warto się udać? Wydaje się, że godną polecenia jest gmina Lipusz. Należy zaznaczyć, że o jej atrakcyjności turystycznej, nie świadczą jedynie kajaki Lipusz.

Infrastruktur dla wodniaków

Naturalnie, zdecydowanym atutem w Lipuszu są jeziora. Badania ankietowe przeprowadzone wśród turystów jednoznacznie wskazują na Skrzynki Duże. Respondenci motywują wybór tego jeziora ze względu na zachwycającą plażę oraz znajdujący się tam pomost. Niewątpliwą zaletą jest również obecność ratowników i specjalnie odgrodzonego kąpieliska dla dzieci.

Oczywiście, jak już zostało wyżej nadmienione, w Lipuszu królują kajaki Lipusz. Infrastruktura została bardzo dobrze przygotowana dla amatorów spływów, o czym świadczą liczni turyści. Można powiedzieć, że zdecydowanie ta atrakcja turystyczna działa prężnie i przyciąga coraz więcej nowych chętnych. Wypożyczalnia kajaków Kaszuby, dzięki znacznemu zainteresowaniu spływami, jest dostępna w kilku miejscach Lipusza. Naturalnie jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Warto również nadmienić, że w Lipuszu znajdują się jeszcze inne ciekawe turystycznie miejsca.

Ciekawe miejsca do zwiedzenia

Szczególnie pod względem architektonicznym wart uwagi jest Kościół pw. świętego Michała Archanioła. Wspomniana budowla sakralna pochodzi z końca XIX wieku, a wewnątrz znajdziemy drewniane fragmenty tego kościoła z 1739 roku. Ciekawostkę może stanowić informacja, że ówczesne władze pruskie zabroniły budowy wyższej wieży. Obawiano się bowiem konkurencji dla kościoła ewangelickiego w którym to obecnie mieści się Muzeum Gospodarstwa Wiejskiego. Zwiedzanie Lipusza to niewątpliwie trafna decyzja, jeżeli kogoś zmęczyły spływy kajakowe Kaszuby. Wydaje się, że miejscowość ta jest jednak zawsze w jakiś sposób powiązana z wodą. Dlatego, kolejna atrakcja również do niej nawiązuje. Chodzi mianowicie o perełkę wśród młynów wodnych na Pomorzu Gdańskim. Jest rzeczą interesującą, że młyn można podziwiać również od strony rzeki Wdy, gdzie przepływają kajaki Lipusz.

Reasumując, Lipusz stanowi ciekawą propozycję na wakacyjny wyjazd z całą rodziną. Miejscowość zadbała nie tylko o atrakcje wodne, ale i o infrastrukturę sportową na lądzie. Przykład mogą stanowić korty do tenisa czy zewnętrzna siłownia. Trasy turystyczne są bogate w pomniki przyrody, jak owiany legendami „Diabelski Kamień”. Warto przyjechać do Lipusza i doświadczyć wszystkich jego atrakcji.

Przewiń na górę