Skandynawskie dodatki przywiezione z podróży

skandynawskie dodatki

Skandynawskie dodatki z podróży

Podróże do Skandynawii pozostawiają u wielu turystów trwałe wrażenia. Wrażenie robią malownicze krajobrazy i unikalna kultura. Region ten posiada bowiem charakterystyczny skandynawski design. Turyści chętnie przywożą z podróży skandynawskie dodatki. Trafnie wybrane, staną się nie tylko pamiątkami, ale jednocześnie stylowymi elementami dekoracyjnymi domów. Warto jednak poświecić chwilę na rozważenie, czy dany przedmiot będzie ozdobą. Wiele kupionych pod wpływem impulsu dodatków zbiera jedynie kurz. Finalnie ląduje w pudle na strychu i nie przynosi żadnych korzyści.

Lokalne tekstylia i ceramika

Podczas skandynawskich podróży można zakochać się w prostocie i funkcjonalności miejscowego designu. Od Kopenhagi po Sztokholm – każde miasto oferuje coś wyjątkowego. Można wybierać wśród ręcznie robionej ceramiki od Madam Stoltz bądź lokalnych twórców. Popularne są również tekstylia z naturalnych materiałów. Te przedmioty odzwierciedlają szacunek Skandynawów do natury. Widać też dążenie do stworzenia harmonijnych i spokojnych przestrzeni.

Podróżowanie pozwala na poznawanie innych kultur. Nawet jeśli konieczne są tłumaczenia Śląsk w pewnych sytuacjach. Inspiracje pomagają świadomie wybierać odpowiadające nam elementy. Następnie przenosić je do swojego codziennego życia. Przywożone z podróży wełniane pledy i ceramiczne wazony pomagają budować styl skandynawski wnętrza. Są to przedmioty piękne, a zarazem praktyczne. Wprowadzają do domu atmosferę hygge. Jest to duńskie pojęcie oznaczające przytulność i komfort.

Nie zawsze turysta ma możliwość przywiezienia dużych przedmiotów z podroży. Nic jednak straconego. Na rynku działa niejeden sklep skandynawski, który sprowadza autentyczne skandynawskie meble i dodatki.

Historie ukryte w przedmiotach

Każdy przywieziony z podróży przedmiot ma swoją historię. Może to być nawet niepozorny ceramiczny kubek. Kupiony na targu w małej wiosce w Norwegii, skutecznie przypomni o porannych spacerach wśród fiordów. Natomiast ręcznie tkany dywan z małej manufaktury w Szwecji będzie świadectwem lokalnego rzemiosła. Takie skandynawskie dodatki są więc nośnikami wspomnień i opowieści.

Integrowanie skandynawskich dodatków z istniejącym wystrojem może być przyjemnym procesem. Wielu producentów wykonuje bowiem piękne zdjęcia swoich produktów. Nordal jest tego doskonałym przykładem. To świetna okazja do zainspirowania się sposobem aranżacji wnętrza. Widać, jak konkretny przedmiot wygląda w otoczeniu. Po takiej wizualizacji prościej jest więc wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał w naszym domu.

Skandynawskie dodatki przywiezione z podróży
Przewiń na górę